A költségmenedzsment minden vállalkozó életében elemi fontosságú, hiszen ennek köszönhetően válnak átláthatóvá és irányíthatóvá a költségvetési folyamatok. Míg egy háztartás költségeinek követése viszonylag egyszerű, és néhány Excel-tábla segítségével akár házilag is megoldható, a vállalkozások és beruházások költségmérlege sokkal inkább egy szerteágazóan komplex rendszerként írható le, amihez nem árt a szakszerű segítség.
Mire és kinek jó a költségmenedzsment?
A költségmenedzsment-szolgáltatások minden beruházó számára hasznosak lehetnek, aki kevésbé tájékozott az építési-ingatlanfejlesztési folyamatokban. Mi segítünk kiigazodni megrendelőinknek a pénzügyi-jogi útvesztőkben, és érdekeik képviseletén keresztül garantáljuk, hogy a projekt a tervezett költségvetéssel, az elvárt határidőn belül és színvonalon megvalósuljon.
A költségmenedzsment másik előnye a tervezhető pénzáramlás, vagyis cash flow, aminek a beruházás mértéke, a megtérülés várható időpontja, a bevételek és kiadások ütemezésének szempontjából is meghatározó szerepe van. A pénzügyi terv és a valóság összehasonlításából is fontos következtetések szűrhetők le, amelyek segítségével hatékonyan kontroll alatt tartható a beruházások költségvetése, és elkerülhető a fizetési fennakadás.
Költségellenőrzés és költségbecslés
A költségmenedzsment berkein belül két alapvető szolgáltatással, költségellenőrzéssel és költségbecsléssel segítjük megrendelőinket.
Valószínűleg senki számára nem újdonság, hogy a beruházók és a kivitelezési folyamatban résztvevő szereplők érdekei ütközhetnek, ezért ügyfeleink számára költségellenőrzési szolgáltatásunk keretén belül biztosítjuk a kivitelezői teljesítések és számlák ellenőrzését, a költség-felülvizsgálatot és a projekt haladásával kapcsolatos riportok elkészítését. A költségkontroll hatékony módszer a költségvetési csapdák elkerüléséhez, illetve a kivitelezési folyamatba bevont szakemberek által megállapított munkadíjak és egyéb járulékos költségek felülbírálásához.
A költségbecslésnek komoly funkciója van a tervezhetőség szempontjából, hiszen a projekt várható összköltségének megállapítása lehetővé teszi az erőforrások hatékony csoportosítását és a költségoptimalizálást, illetve olyan költségvetési tartalékok elkülönítését, amelyek megléte elengedhetetlen a kedvezőtlenebb pénzügyi fordulatok, beruházási forgatókönyvek esetén.
Szeretné hatékonyan megszervezni a beruházási folyamatokat, átlátni és megtervezni a költségvetést, és beteljesült célokkal zárni a projekteket? Igényelje professzionális költségmenedzsment-szolgáltatásainkat!